Turistické zajímavosti obcí Stará Bystrica a Řeka nejen pro nás.

Vítejte na stránkách obcí Řeka & Stará Bystrica

polski deutsch english

Řeka je půvabná, typicky horská vesnička na stejnojmenné říčce, která je ukryta v hlubokých údolích stíněných zalesněnými hřbety okolních Moravskoslezských Beskyd dosahujících zde tisícimetrových nadmořských výšek. Podstatná část území obce spadá do chráněné krajinné oblasti Beskydy, je jednou ze dvou obcí mikroregionu obcí povodí Stonávky s největší nabídkou cestovního ruchu v oblasti horské turistiky, rekreace a odpočinku. V současnosti zde žije téměř 500 stálých obyvatel, ale vesnička ožívá především intenzivním cestovním ruchem v zimní i letní turistické sezóně, ale i časně z jara a pozdě na podzim mimo jiné zásluhou místních chatařů.
V samotné obci se nachází několik typických starých roubených chalup, z nichž některé slouží dodnes svému původnímu účelu, jiné jako rekreační chaty obyvatel nedaleké ostravské průmyslové aglomerace. Rekreaci a turistice slouží také několik rekreačních středisek a horských chat ukrytých v okolních horách a koupiliště s ohřívanou vodou.
Horské hřbety, údolí i svahy nabízející překrásné výhledy do okolní krajiny a skrývající se malebná přírodní zákoutí jsou zpřístupněna řadou stezek pro pěší, pro cykloturisty i jezdce na koních. V zimním období jsou protkány sítí běžeckých stop, lyžařskými sjezdovkami a vleky. Také okolní obce v podhůří mají návštěvníkům co nabídnout - turistické zajímavosti, řadu společenských akcí a příjemné prostředí, které může zpestřit pobyt návštěvníků Řeky.

Kysucká obec Stará Bystrica leží na severozápadnej hranici Slovenska v okrese Čadca. Táto obec, ktorej počiatky siahajú prinajmenšom do 15. storočia, má v súčasnosti viac než 2600 obyvateľov. V blízkosti Starej Bystrice sa nachádza chránená prírodná rezervácia Veľká Rača, národopisná expozícia kysuckej dediny v prírode - Skanzen vo Vychylovke, svetový unikát - úzkokoľajová železnička, ktorá je súčasťou Skanzenu, Vodné dielo v Novej Bystrici, či chránený prírodný výtvor Vychylovské prahy. V blízkosti Starej Bystrici sa nachádza aj rodisko legendárneho slovenského hrdinu Juraja Jánošíka - Terchová.

Obec Stará Bystrica je partnerem obce Řeky v projektu: „Turistické zajímavosti obcí Stará Bystrica a Řeka nejen pro nás“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu příhraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013. Hlavním cílem projektu je vytvoření trvalých vazeb v pohraničním slovensko-českém regionu spoluprací regionálních samospráv. Projekt je zaměřen na hospodářský růst regionu pomocí cestovního ruchu.


eka & Star Bystrica Tento mikroprojekt: "Turistické zajímavosti obcí Stará Bystrica a Řeka nejen pro nás" je spolufinancován Evropskou unií z prostředků Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.

sponzoi a partnei

Aktualizováno: 28.12.2010 CHALU webdesign - Všechna práva vyhrazena.